Aranżacja tarasów i miejsc wypoczynku

Cisza, spokój, kontakt z naturą i okazja do odpoczynku… to wszystko jest możliwe na tarasie czy we własnym ogrodzie. Aby w pełni cieszyć się otoczeniem zieleni, warto zadbać o wygląd otaczającej nas przestrzeni. Nic nie powinno zakłócać czasu relaksu. Jak odpowiednio zaaranżować taras? Czego wymaga odpowiednia aranżacja miejsc wypoczynku? Oczywiście wszystko zależy od priorytetów. Należy przyjąć kilka kryteriów. Liczy się i estetyka, i funkcjonalność. Rozważając dekoracje w plenerze, zastanówmy się, jak chcemy wykorzystywać naszą przestrzeń i kto będzie z niej korzystał. Taras może być przestrzenią dla dzieci, miejscem spożywania posiłków czy towarzyskich spotkań. A może będą odbywać się tu imprezy plenerowe? Warto odpowiedzieć sobie na powyższe pytania, aby w pełni korzystać ze swojego tarasu.

Znajdź swój styl

Jak wygląda twój wymarzony dom? Królują w nim nowoczesne wnętrza czy raczej przytulny, romantyczny wystrój? Wygląd tarasu warto uzależnić od stylu domu - dzięki temu uzyskamy spójność. W zależności od przeznaczenia pleneru, wybierzmy odpowiednie meble i rośliny. Ile czasu możemy przeznaczyć na dbanie o ogród? Ile osób będzie korzystało z tarasu? Czy będą wśród nich dzieci? Jeśli zamierzamy cieszyć się śniadaniami na tarasie, wybierzmy duży stół i jak najwygodniejsze krzesła. A może lepsze okażą się huśtawki lub bujana ława?

Solo lub w towarzystwie - jak udekorować taras na przyjęcie w plenerze?

Posiadacze ogrodów i tarasów mogą je wykorzystać na wiele sposobów. Taka przestrzeń to idealne miejsce do organizacji imprezy plenerowej. Wówczas należy zająć się szczególną dekoracją. Dekoracja tarasu to nie lada wyzwanie, ponieważ plener musi nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim dobrze służyć. Warto skonsultować swój pomysł na udekorowanie ogrodu czy tarasu ze specjalistami ARTCOM: http://dekorowanie.pl. Często efektowne ozdoby przeszkadzają później cieszyć się przyjęciem, zaś firma specjalizująca się w dekorowaniu przestrzeni ma rozeznanie w tym, co się sprawdza, a co nie. Impreza plenerowa wiąże się z większą ilością ludzi, organizacją nagłośnienia oraz… możliwością większego bałaganu. Należy na tyle rozsądnie zaplanować aranżację przestrzeni, aby nasza impreza plenerowa nie wywołała większego kłopotu. Warto pamiętać o logicznym rozmieszczeniu stołów i krzeseł oraz koszy na śmieci, dzięki czemu każdy będzie mógł skoncentrować swoją uwagę na przebiegu przyjęcia. Dekoracje, które nadadzą tarasowi odświętnego charakteru mogą przybrać przeróżną formę. Często są to piękne kombinacje kwiatów lub balony. Magicznie wyglądają odpowiednio dobrane świece lub dekoracje krzeseł. Przykłady niebanalnych ozdób zastosowanych w plenerze można zobaczyć w galerii na stronie http://dekorowanie.pl/dekoracje-w-plenerze/.

Aranżacja tarasów: popularne rozwiązania

Jak najczęściej dekoruje się tarasy? Popularnością cieszą się ozdobne namioty i parasole. Nic dziwnego, takie akcesoria nie tylko pięknie wyglądają, ale również umożliwiają ochronę przed słońcem lub deszczem. Świetnym sposobem na zmianę charakteru wystroju tarasu jest zmiana poduszek. Wyraziste akcenty kolorystyczne lub ciekawe wzory zmienią oblicze danej przestrzeni nie do poznania. To w dużej mierze od dodatków zależy klimat danego miejsca. Dzięki dywanikom, poduszkom czy pufom możemy sprawić, że taras stanie się egzotyczny lub romantyczny. Nic prostszego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *