Garaż na działce

Większość posiadaczy domów jednorodzinnych ma również ogród. Jego urządzenie to naprawdę wielkie wyzwanie i niemały wysiłek. Warto więc zrobić wszystko, aby prezentował się on doskonale. Planując zagospodarowanie działki, warto uwzględnić od razu wykonanie garażu. Obecnie producenci oferują mnóstwo ciekawych rozwiązań, które będą doskonale komponowały się z ogrodem i domem w bardzo różnym stylu.

Największą popularnością cieszą się dzisiaj blaszaki firma Alicja które oferuje. W ofercie znajdują się również kontenery firma Alicja które również sprzedaje. Blaszaki to obecnie najtańsze z proponowanych rozwiązań. Jest więc niezwykle ekonomiczne. Jednocześnie montaż blaszaków jest banalnie prosty i nie wymaga zbyt wiele czasu. Co ciekawe, taki garaż można zmontować samodzielnie. Nie potrzebna jest do tego pomoc fachowców. Ci jednak, którym zależy na szybkim tempie prac, powinni zdecydować się na wsparcie profesjonalistów.

Garaże mogą być wykonane również z paneli drewnianych, które są niezwykle ciężkie. Zdecydować można się również na garaż z płyt warstwowych bądź prefabrykatów betonowych. Oba rodzaje materiałów charakteryzują się – podobnie, jak panele drewniane – sporą wagą. W efekcie samodzielny montaż garażu z tego rodzaju materiałów jest niemożliwy. Konieczne jest więc skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, która dysponuje specjalnym sprzętem. Bez niego niemożliwe będzie nawet przemieszczenie pojedynczych elementów.

Propozycją, którą wybiera całkiem duża grupa osób, są garaże betonowe. Aby jednak możliwe było ich wykonanie na swojej działce, niezbędny jest projekt. Jego przygotowaniem może zająć się architekt, który posiada specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Zanim jednak zdecydujemy się na garaż murowany, trzeba pamiętać, że jego wykonanie wiąże się ze sporym wydatkiem. Wykonanie projektu i wybudowanie garażu murowanego to koszt dochodzący nawet do czterdziestu tysięcy złotych. W efekcie nie każdy posiadacz domu może pozwolić sobie na taki właśnie garaż. Najtańszym rozwiązaniem jest wspomniane na samym początku garaże blaszane. Co więcej, na ich wykonanie nie jest potrzebna zgoda na budowę.

Dobrze wykonany garaż będzie nie tylko ochroną samochodu przed działaniem czynników atmosferycznych, ale będzie się również doskonale komponował z otoczeniem domu. Wykonując garaż, zawsze trzeba wziąć pod uwagę charakter ogrodu oraz sposób wykończenia elewacji domu. Warto zadbać o to, aby garaż i jego otoczenie były spójne. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wcale nie jest to takie trudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *