Idealny garaż na Twoją działkę

Niemal wszyscy mają teraz samochody. Konieczne jest zatem również postawienie odpowiedniej ochrony dla auta – by zabezpieczyć maszynę przed wpływem czynników zewnętrznych, czyli przede wszystkim pogody. Obecnie jednak każdy z nas dba również o właściwy wygląd działki – ogrody są pieczołowicie rozplanowane i doglądane. Wstawienie dużego garażu mogłoby zaburzyć cały, perfekcyjny wygląd – dlatego warto rozważyć wszystkie opcje i wybrać najlepszą w konkretnym przypadku. Jaki garaż będzie pasował do Twojego ogrodu?

garden

Garaż wkomponowany w bryłę domu

Jeśli garaż ma zostać umieszczony nie w ogródku działkowym poza miastem, lecz przy domu mieszkalnym, zwykle właściciele decydują się na wkomponowanie garażu w jego bryłę. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że garaż zawsze jest dopasowany do wyglądu całego budynku i ładnie się z nim komponuje. Można również wykonać przejście wiodące bezpośrednio z części mieszkalnej do wnętrza garażu – to wielkie ułatwienie na przykład w chwili, gdy chcemy coś zabrać z auta, popracować nad nim, albo po prostu gdy jest zima lub pada – nie musimy marznąć i moknąć przechodząc między budynkami, lecz wsiadamy bezpośrednio do wnętrza pojazdu.

Zazwyczaj ogród przy domostwach jest odpowiednio zadbany – ażeby uczynić go jeszcze ładniejszym, przy podjeździe można zamontować lampy – nawet te słoneczne - a alejkę obsadzić roślinami.

Garaż wolnostojący z cegieł lub blachy

Świetnie sprawdza się również wiata garażowa. CGT jest firmą, która zajmuje się ich produkcją. Wiata zawsze może zostać użyta w inny sposób – na przykład jako altana, pod którą chronimy się w czasie deszczu, albo rodzinnych spotkań, gdy na przykład organizujemy grilla. Wiele osób decyduje się zarówno na nią, jak i zwarty budynek garażowy – tym bardziej, jeśli ma dwa samochody. Można pod nią stawiać też rowery, a nawet – jeśli jest dłuższa i większa – sadzić pod nią ozdobne rośliny. Podobna konstrukcja może być przedłużeniem altany – te wykonane z drewna świetnie komponują się w każdym ogrodzie, zatem mogą jedynie dodawać mu czaru.

Garaż wolnostojący może być zarówno z cegły, jak i z blachy. Większość osób wybiera teraz tą drugą wersję. Podobne garaże są bowiem łatwe do zamontowania i do zdemontowania lub przeniesienia – to istotna wygoda, bo gdy przyjdzie coś w ogrodzie zmienić, przesadzić, czy rozbudować dom, garaż może zostać przeniesiony gdzie indziej. Blaszaki CGT (firma ta bowiem zajmuje się również tworzeniem podobnych konstrukcji) mogą imitować drewno, posiadać okna, albo być malowane w przeróżne kolory, kompozycyjnie wpasowujące się do miejsca. W ogrodach często wybiera się właśnie imitację drewna, bądź pokrywa blachę zieloną farbą, żeby wszystko wtapiało się w tło. Co więcej, podobne konstrukcje mogą być również niewymiarowe – zawsze zatem można wcisnąć je w miejsce, które jest akurat wolne, nie zaburzając kompozycji ogrodu.

 

Garaż na działce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *