Jak dbać o ręce w czasie wykonywania prac w ogrodzie?


Praca w ogrodzie sprawia dużą frajdę. Jest świetną odskocznią od pracy biurowej. Przesadzając kwiaty szybko zapomina się o rozmowie z nieprzyjemnym klientem, albo trudnej rozmowie z przełożonym. Ogród, zieleń pozwalają się zrelaksować, dają odpocząć oczom.

Miło jest posiedzieć wśród zieleni z rodziną i przyjaciółmi, miło jest coś poczytać.

Jednak, aby ogród przynosił Ci same dobre rzeczy pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji dłoni. Dzięki niej po pracy w ogrodzie Twoje dłonie będą nadal nadawać się na wytworne wyjście wieczorem.

Jak dbać o dłonie, by pomimo prac w ogrodzie ładnie wyglądały?

Poświęć im odrobinę więcej swojej troski. Najlepiej zrobisz, kiedy o dłonie zaczniesz dbać podobnie intensywnie, jak o twarz. Wszak dłonie są tak samo narażone na działanie promieni słonecznych jak ona, a z drugiej strony przez cały dzień wykonują cięższą pracę. Prace ogrodowe są dla nich wyjątkowo obciążające. Pracując w ogrodzie dłonie narażone są na drobne skaleczenia, na zabrudzenia i przesuszenie.

Aby dłużej były młode i zadbane zacznij stosować podczas prac w ogrodzie poniższe zasady:

1. Nawilżanie.Dłonie pięknie się prezentują kiedy są dostatecznie nawilżone. Liczy się systematyczność. Im regularniej i częściej nawilżasz dłonie, tym są piękniejsze. Do pielęgnacji dłonie możesz zastosować te same kosmetyki, których używasz do pielęgnacji twarzy.

2. Rękawiczki. Zakładanie rękawiczek przy wykonywaniu prac ogrodowych uchroni Twoje dłonie nie tylko przed uszkodzeniami, skaleczeniami i zabrudzeniem, ale przede wszystkim przed słońcem. Mało kto pamięta o tym, że dłonie są tak samo, jak twarz i inne partie ciała narażone na działanie promieni słonecznych. Ile jednak osób zabezpiecza dłonie przed negatywnym promieniowaniem?

3. Używanie narzędzi. Pomimo istnienia wielu profesjonalnych narzędzi do pracy w ogrodzie najczęściej używanym narzędziem są ręce. Tymczasem warto zainwestować w profesjonalne rydełka, dzięki którym zarówno Twój ogród, jak i Twoje dłonie będą zadbane.

4. Dodatkowa pielęgnacja. Kiedy nie możesz przestać pracować bez rękawiczek zastosuj następujące środki:

a) stosuj krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem. Wsmaruj go w ramiona i dłonie. Nakładaj krem co 20 minut - pracując w ogrodzie szybko go ścierasz.

b) ogranicz prace w ogrodzie w godzinach największego nasłonecznienia tj. między 10 i 15.

Jolanta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *