Jakie rośliny sadzić w ogrodzie, by cieszyć się jego pięknem

Wiosna to idealny czas na prace w ogrodzie. I właśnie w tym okresie wszystkie rośliny bez problemów przyjmują się po przesadzeniu. Podczas wiosny w ogrodzie trwa najwięcej prac, warto więc w tym czasie wzbogacić nasz ogród w rośliny, które niebawem zakwitną i sprawią, że nasz ogród będzie wyglądał pięknie w czasie wiosny i lata.

Istnieje naprawdę wiele roślin, które pięknie kwitną, dzięki czemu upiększają nasz ogród. Jakie jednak wybrać najlepiej, które rośliny prezentują się najbardziej okazale?

Weigela

Foto: lifho.com

Jest ona zwana inaczej krzewczuszką cudowną. To krzew, który idealnie nadaje się do każdego ogrodu. Doskonała dekoracja, która odmieni wygląd naszego ogrodu. Jej wysokość może sięgać nawet dwóch metrów, natomiast szerokość maksymalnie metra. Jej wygląd jest niezwykle efektowny. Kiedy kwitnie, pojawiają się u niej jasnoróżowe kwiaty w kształcie kielicha. Jest to doskonała roślina, ponieważ kwitnie ona w okresie od maja do lipca. Ze względu na swój niecodzienny wygląd jest ona doskonałym dodatkiem do aranżacji każdego ogrodu, czy też parku. Idealnie sprawdzi się jako żywopłot. Znaleźć można też krzewuszkę na pniu.

Kocimiętka

Foto: FreeImages.com/laurelljm

To niepozorna roślina, która nie tylko jest bardzo przydatna, ale również prezentuje się w ogrodzie niezwykle atrakcyjnie. Kwiat kocimiętki pojawiają się od maja do września. Tak, więc w tym okresie sprawią one, że nasz ogród będzie prezentowała się nadzwyczaj ciekawie. Jest to roślina, która nie potrzebuje wymagającej pielęgnacji. To roślina o pięknym zapachu.

Skalnica

Niezwykła roślina, która stworzy w naszym ogrodzie dywan z kwiatów. Roślinę tą rozsadza się bardzo łatwo. Nie potrzebuje wymagającej pielęgnacji, ale jej obecność w naszym ogrodzie może sprawić cuda. Efektowny wygląd, jaki mogą one nadać, sprawiają, że będą one doskonałym dodatkiem do każdego ogródku. Możemy je spotkać w różnych kolorach. Różowe, białe czerwone, czy fioletowe. Kwitną w czasie od maja do czerwca, tak więc to idealny czas na umieszczenie ich w ogrodzie. Sprawią one, że nasz ogród będzie wyglądał pięknie przez cały okres lata.

Tekst: Klaudia Ozimek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *