Krzewuszka na pniu


Krzewuszka na pniu - Bristol Ruby-Weigela pa

Krzewuszka jest rośliną wieloletnią. Jest obficie kwitnącym krzewem.

Gdzie może rosnąć:

  • W ogrodzie,
  • na balkonie,
  • na tarasie.

Kwitnienie:

Kwitnie wiosną na przełomie maja/czerwca. Na zdjęciu krzewuszka w czasie pierwszego kwitnienia - czerwiec 2010.  Według ulotki bardzo często powtarza kwitnienie jesienią w miesiącach sierpień/wrzesień. Krzew, który mam na balkonie powielił kwitnienie.

Kwiaty są dekoracyjne.  W pąku czarnoczerwone, wewnątrz lilioworóżowe. Z daleka ma się wrażenie, że kwitnie na ciemno różowo.

Wysokość:

od 80 do 120 cm.

Wymagania:

Krzewuszkę sadzić należy na glebach żyznych, dostatecznie wilgotnych, wolnych od chwastów.  Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych, osłoniętych przed wiatrem. Wymaga regularnego ciecia dwa razy w roku. Raz w stanie bezlistnym wiosną, potem zaraz po pierwszym kwitnieniu.

Z praktycznego punktu widzenia:

Bardzo dobrze reaguje na cięcie po pierwszym kwitnieniu. Krzaczek na moim balkonie porozdwajał po cięciu gałązki. Następne kwitniene trwało długo, a krzaczek miał wiele kwiatów.

Przesadzanie do gruntu:

Najlepiej doniczke z krzaczkiem zanurzyć w wodzie. Delikatnie usuną pojemnik i umieścić korzenie w ołku dwa razy większym od bryły korzeniowej. Dołek uzupełnić ziemią, ugnieść i wykonać misę zbierającą wodę. Po przesadzeniu podlać krzaczek obficie wodą i najlepiej wyściółkować podłoże.

Zimowanie:

Krzewuszka potrafi przezimować bez osłonięcia, rownież na balkonie. Kwiaty trzymane przez zime na balkonielub tarasie powinny, albo być pod warstwą śniegu, albo należy sprawdzać, czy mają odpowiedni poziom wigloci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *