Nowoczesne donice ogrodowe ze stali CorTen

Zachwycające swoim niecodziennym designem, dostępne w najróżniejszych rozmiarach i kształtach, zarówno na zewnątrz, jak i do wnętrz. Donice nowoczesne ze stali CorTen to propozycja dla każdego, kto lubi efektowne dodatki. Dzięki nim można stworzyć elegancką aranżację ogrodu, tarasu czy balkonu, a także ponadto często wykorzystywane są one w dekoracji otoczenia budynków w przestrzeni publicznej – są trwałe i estetyczne na lata.

donice-corten-stal

Czym jest stal CorTen?

Stal CorTen, która nazywana jest także stalą kortenowską lub kortenową, to specjalna stal o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne – jest to rodzaj stali niskostopowej, która charakteryzuje się w szczególności efektownym wyglądem przypominającym rdzę. Zawdzięcza to dodatkowi pierwiastków stopowych, w tym miedzi, chromu, fosforu i niklu. Dzięki nim jest ona odporna na warunki atmosferyczne i wynikającą z nich korozję, ponieważ na jej powierzchni wydzielają się tlenki miedzi, czyli pomarańczowa patyna przypominająca swoim kolorem rdzę. Tak powstała powłoka jest szczelna, dlatego też wykonane ze stali CorTen elementy są bardzo trwałe.

Eleganckie donice w twoim ogrodzie

Ze stali CorTen wykonuje się różnego rodzaju elementy – fasady, kominy, mosty, zbiorniki. Również jest ona wykorzystywana do produkcji elementów małej architektury, w tym donic w najróżniejszych kształtach czy też krawędzi dekoracyjnych. W asortymencie u firm, które zajmują się produkcją elementów ze stali CorTen, można znaleźć wiele interesujących modeli – do stosowania nie tylko na zewnątrz, ale również we wnętrzach.

Donice ze stali CorTen dostępne są w wielu ciekawych wzorach – minimalistyczne modele w kształtach kwadratowym i prostokątnym, te o kształcie prostych walców, również w klasycznym kształcie donic rozszerzających się ku górze. Ponadto istnieje możliwość wykonania donic w kształcie półokrągłym, które mogą być wykorzystane do stworzenia efektownych kompozycji w połączeniu z ławkami.

Gdzie kupić donice ze stali CorTen?

Jeżeli chcesz zakupić donice wykonane ze stali CorTen, nie znajdziesz ich zwykle w zwykłych sklepach prowadzących sprzedaż artykułów ogrodowych, ponieważ nie są one jeszcze tak popularne, ale też z tego powodu dodatki ogrodowe wykonane z tego materiału są tak oryginalne.

Ceny tego rodzaju donic nie należą do niskich, niemniej jednak wysoka jakość materiału, powoduje, że to wybór na lata. Najmniejsze modele donic ze stali CorTen kosztują około 300-400 złotych, natomiast cena tych największych może dochodzić nawet do 3-4 tysięcy złotych za sztukę.

Donice nowoczesne ze stali kortenowej dostępne są w szerokim wyborze w firmie Anamaru – prowadzi ona dystrybucję produktów marki Adezz – specjalizuje się ona w produkcji stylowych donic modernistycznych, kaskad, kominków ogrodowych i elementów małej architektury, nie tylko ze stali Cor Ten, ale również innych materiałów, między innymi betonu polimerowego, włókna szklanego, stali ocynkowanej, aluminium czy drewna tropikalnego. Oferta i przykładowe aranżacje z użyciem nowoczesnych donic Adezz dostępne są tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *