Urządzenia, które mogą przydać się w ogrodzie

Zadbany ogród to chluba każdego właściciela posesji, jednak jego utrzymanie wymaga niekiedy pracy przez cały rok. Podczas wykonywania różnych czynności, mogą nam się przydać nie tylko grabie czy konewka, ale także narzędzia elektryczne, dzięki którym będziemy mogli zadbać o nasz ogród tak, aby zawsze olśniewał nas swoim pięknem, a nasze rośliny mogły rosnąć w odpowiednich warunkach. Sprawdź, jakie urządzenia warto mieć zawsze pod ręką w swoim garażu.


Wertykulator

Aby cieszyć się naprawdę zadbanym trawnikiem, warto zainwestować w wertykulator. Potrafi on pięknie przyciąć splątane pędy oraz rozłogi traw, dzięki czemu woda oraz powietrze będą uzyskają właściwy dostęp do podłoża. Warto co pewien czas przeprowadzać wertykulację, ponieważ w przeciwnym wypadku na naszym podwórku może pojawić się zbita warstwa filcu. Ta stanowi z kolei źródło wielu chorób, a także przeszkadza dosięgnąć korzeniom nowych traw do podłoża. Odpowiedni silnik do tego rodzaju urządzeń znajdziesz, między innymi, w sklepie MAGMA.

Glebogryzarka

Jest to urządzenie, które szczególnie przydatne może okazać się w dużych ogrodach. Umożliwia ono spulchnienie gleby oraz wymieszanie całości z wybranymi przez nas nawozami. Całą operację należy zawsze przeprowadzać jeszcze przed założeniem trawnika lub rabatek. Glebogryzarka znakomicie potrafi także pozbywać się chwastów oraz okazuje się bardzo pomocna w rozprowadzaniu torfu oraz kompostu.

Opryskiwacz

Aby nasze rośliny mogły rosnąć pięknie, zdrowo, w odpowiednich warunkach, potrzebny jest opryskiwacz, który dostarczy składniki odżywcze bezpośrednio do gleby. Przy pomocy tego urządzenia Jeżeli nasz ogródek nie ma zbyt dużych rozmiarów, w zupełności wystarczy nam mały opryskiwacz ręczny. Kiedy jednak musisz zająć się większym obszarem, bez wątpienia przyda Ci się opryskiwacz ciśnieniowy.

Odkurzacz ogrodowy

To wspaniała alternatywa dla grabi – dzięki niemu dużo szybciej oczyścimy teren swojego ogrodu z opadłych liści. Korzystając z tego typu urządzenia można na początku zgromadzić wszystkie liście w wybranym przez nas miejscu. Następnie odkurzacz zajmuje się ich wsysaniem oraz rozdrabnianiem. Wszystkie odpady trafiają do dużego, nawet pięćdziesięciolitrowego worka. Warto wiedzieć, że odkurzacz ogrodowy może przydać nam się nie tylko jesienią, ale – tak naprawdę – o każdej porze roku. Dzięki niemu z łatwością można usuwać, na przykład, skoszoną trawę czy przycięte gałązki.

Sprawdź silnik prądu stałego w sklepie Magma

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *